ENGELLİLER KONFEDERASYONU PROJE EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI

ENGELLİLER KONFEDERASYONU PROJE EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI

Engelliler Konfederasyonu olarak Konfederasyonumuza üye federasyon ve derneklerin bulunduğu illerden MERSİN, HATAY ve DİYARBAKIR’ da Kapasite Geliştirme ve Proje Yazma eğitimlerimizi tamamladık.

MERSİN EĞİTİMLERİMİZ

19 – 20 Eylül 2022 tarihlerinde Mersin’de gerçekleştirdiğimiz eğitimimizi Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi toplantı salonunda yaptık.

Eğitimlere Mersin’de faaliyet gösteren Konfederasyonumuza bağlı 6 engelli derneğinden 11 dernek yöneticimiz katıldı.

Eğitimin birinci günü tam gün ve ikinci günü öğleden önceki bölümde Proje Asistanımız Ali Ulusoy tarafından Uygulamalı Proje Yazma Eğitimi verildi. İkinci gün öğleden sonra Mersin Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürlüğünce görevlendirilen Sivil Toplum Uzmanı Mehmet Tekin son dönemlerde değişen Dernekler Mevzuatını da konu alan kapsamlı bir sunum yaptı.

 MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER’İ ZİYARET

 21.09.2022 çarşamba günü Konfederasyon Başkanı Mustafa Özsaygı’nın başkanlığındaki Konfederasyon heyetimiz Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti.

Ziyarete katılan Konfederasyon heyetinde; Akdeniz Engelliler Federasyonu Başkanı ve Konfederasyon Başkan Yardımcımız Önder Ataç, Konfederasyon Başkan Yardımcımız ve Yenişehir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Mürsel Çiftçi, Konfederasyon Yönetim Kurulu Üyemiz Hasan Ateş,  Hatay Engelli Hakları Derneği Başkanı Tuğçe Cengiz ve Proje Asistanımız Av. Ali Ulusoy yer aldı. Ziyaretin ev sahipliğini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer ile birlikte Engelli ve Sağlık Dairesi Başkanı Sayın Hülya Atilla yaptılar.

Görüşmemizde, yereldeki engelli sorunları, CHP’li belediyelerde engelli işçi çalıştırma kotalarının artırılması ve engelli ihtiyaç sahiplerinin SGK’dan alamadıkları hasta bezi ve diğer zorunlu medikal malzemelerin temini konusunda Büyükşehir Belediyesinin katkı sağlaması konusundaki görüşlerimiz dile getirildi.  Sayın Seçer, kendisine iletilen konularla ilgili yasalar çerçevesinde elinden geleni yapacağını ifade etti.

21 EYLÜL ÇARŞAMBA GÜNÜ ÖĞLEDEN SONRA MERSİN ÜNİVERSİTESİ VE TOROS ÜNİVERSİTESİ ZİYARET EDİLDİ

Mersin Üniversitesinde Engelsiz Yaşam Birimi Sorumlusu Gülcan Boyraz, Toros Üniversitesinde ise Bölüm Başkanı Dr. Behire Sancar heyetimizi karşılayarak bizlere eşlik ettiler.

Her iki üniversitede yapılan toplantılarda, birim sorumluları ve engelli öğrencilerle Konfederasyonumuz tarafından yürütülmekte olan “Engelli Üniversite Öğrencilerinin Savunuculuk ve Katılım Becerilerinin Geliştirilmesi  Projesi”  kapsamında neler yapabileceği,  engelli öğrencilerimiz için ortaklaşa yapılacak proje ve çalışmaların yanı sıra üniversite gençliğine yönelik gerçekleştirilecek uyarlama ve düzenlemeler, üniversite gençliğinin toplumsal hayata katılımı gibi konu başlıkları görüşüldü.

Sosyal Medya'da Paylaş!
No Comments

Post A Comment