ENGELLİLER KONFEDERASYONU PROJE EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI

ENGELLİLER KONFEDERASYONU PROJE EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI

Engelliler Konfederasyonu olarak Konfederasyonumuza üye federasyon ve derneklerin bulunduğu illerden MERSİN, HATAY ve DİYARBAKIR’ da Kapasite Geliştirme ve Proje Yazma eğitimlerimizi tamamladık.

HATAY EĞİTİMLERİMİZ

22 – 23 Eylül 2022 tarihlerinde Hatay ilinde gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimizi Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Merkezi Toplantı salonunda yaptık.

Eğitimlere Hatay’da faaliyet gösteren 4 engelli derneğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Proje Ekibinden 13 kişi katıldı.

Proje asistanımız Ali Ulusoy tarafından 22 Eylül Perşembe günü tam gün, 23 Eylül Cuma günü ise öğleden önce yarım gün uygulamalı olarak proje yazma eğitimi verildi. Daha sonra proje yazma ve uygulama konusunda başarı elde etmiş olan katılımcılar süreçle ilgili   deneyimlerini paylaştılar.

İkinci gün öğleden sonra Hatay Sivil Tolumla İlişkiler İl Müdürü Sayın Murat Varavir tarafından  dernekler, vakıflar  ve spor kulüpleri ile ilgili son dönemdeki mevzuat değişiklikleri ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Dernek yöneticilerinin bu konudaki tüm sorularına tatmin edici cevaplar veridi.

İkinci gün akşam saatlerinde Mustafa Kemal Üniversitesi Engelli Birimi ziyaret edilerek  Birim Koordinatörü Doç. Dr. Osman Özokçu ile “Engelli Üniversite Öğrencilerinin Savunuculuk ve Katılım Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında yapılacak çalışmalar üzere bir görüşme gerçekleştirildi.

Sosyal Medya'da Paylaş!
No Comments

Post A Comment