ARJANTİN VE SLOVENYA’DAN SOSYAL HİZMET UZMANLARI KONFEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİLER

ARJANTİN VE SLOVENYA’DAN SOSYAL HİZMET UZMANLARI KONFEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİLER

Sosyal Hizmet Alanında Çalışanlar Derneği tarafından düzenlenen CIF Türkiye Mesleki Değişim Programı kapsamında ülkemize gelen Slovenya’dan Sosyal Hizmet Uzmanı Lidija Kokalji ve Arjantin’den Sosyal Hizmet Uzmanı Rosana Schnorr, 26 Ekim 2022 Çarşamba günü Engelliler Konfederasyonu’nu ziyaret ettiler.

Türkiye’de engellilerin durumu ve sorunları ve Engelliler Konfederasyonu’nun çalışmaları ve yürütülen projeler hakkında kendilerine bilgi verildi.  Söz konusu ziyarete Konfederasyonumuzda staj yapan ve CIF Türkiye Mesleki Değişim Programına gönüllü katkı veren Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi öğrencileri de katıldılar.

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Mustafa Özsaygı engellilik alanındaki sorunlar ve Engelliler Konfederasyonu’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sosyal Hizmet Uzmanı İrem Coşansu Yalazan yürütülen Aktif Yurttaşlık Hakkımızdır: Türkiye Engelliler Meclisine Doğru Projesi, Engellilerin Tüketici Hakları Projesi ve halen yürütülen Engelli Üniversite Öğrencilerinin Savunuculuk ve Katılım Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi hakkında bilgi verdi.  Özellikle üniversite öğrencileri Engelsiz Üniversite İçin Öğrenci Ağına dahil olmak konusunda istekli olduklarını belirttiler.

Lidija Kokalji ve Rosana Schnorr kendi ülkelerindeki engellilerin durumlarına ilişkin bilgi verdiler. Engelliler Konfederasyonu’nun çalışmalarının yenilikçi ve yol gösterici olduğunu vurguladılar.

Engelliler Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi Kenan Atik konuklarımıza sazını çaldı ve Türk Halk Müziğinden güzel türküler söyledi.

Sosyal Medya'da Paylaş!
No Comments

Post A Comment