Ana Sayfa / Haberler / BRİDGE TO TURKİYE FUND’dun KABARTMA KİTAP SETİ KAMPANYASI SÜRÜYOR

BRİDGE TO TURKİYE FUND’dun KABARTMA KİTAP SETİ KAMPANYASI SÜRÜYOR

Amerika’da yaşayan ve çeşitli sektörlerde çalışan Türkiyelilerin oluşturduğu Bridge to Turkiye Fund, ülkemizdeki eğitim sürecine destek vermek amacıyla faaliyet gösteriyor. Daha önce Soma’da meydana gelen maden kazasında yaşamını yitiren işçilerin çocuklarını, Doğu ve Güneydoğu Bölgemizdeki çeşitli okulları destekleyen Bridge to Turkiye,  bu kez ilköğretim çağındaki görme engelli çocuklara el uzatıyor.

                Körler okullarına ve kaynaştırma eğitime devam eden ilköğretim çağındaki görme engelli öğrencilere yönelik olarak sürdürülen kampanya,  10 kitaptan oluşturulan setlerin Braille (kabartma) olarak bastırılıp dağıtılmasını öngörüyor. Bridge to Turkiye kampanyanın Ülkemizdeki ayağında ortak olarak Konfederasyonumuzu seçmiş bulunuyor.

Engelliler Konfederasyonu ile yapılan protokole göre toplanan bağışlar Konfederasyon hesabına yatırıldı. Konfederasyon bu bağışlarla 10 kitaplık setleri Braille olarak bastırıp bazı körler okullarına ve görme engelli çocuklara dağıtımını gerçekleştirdi. Yaz dönemi nedeniyle kesintiye uğrayan kampanya eylül ayında okulların açılması ile birlikte tamamlanacak.